Çözümlerimiz

AR-GE SERASI

BHK Sera Türkiye de Üniversite ve kamu kurumları ve kuruluşlarına AR-GE projeleri konusunda en fazla çalışma yapma ayrıcalığını ortaya koymuştur.AR-GE ye verdiğimiz önem ve desteklerle ülkemizin tarım ve seracılık alanında gelişmesine katkıda bulunmayı misyon edinerek, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin AR-GE seralarında finansör olarak destek vermektedir. Bu destekler kapsamında farklı gübrelemelerle üretim yapmak, tohum, çeşit, hastalık ıslahı, fidan ve repikaj amaçlı seralar ile karantina seralarının anahtar teslim kurulumunu, üstün yazılım ve donanımlarıyla gerektiğinde özel çözümleriyle gerçekleştirmektedir.

İklim yönetiminin etkinliği ve doğruluğu araştırma ve geliştirme seralarında çok daha önemlidir. Proseste sıcaklıklardaki küçük sapmalar, RH Ve VPD ölçüm değerleri üretimde ciddi kayıplara neden olabilmenin yanı sıra yapılan sezonluk ya da uzun yılların getirdiği AR-GE çalışmasının bir anda başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilmektedir. 

BHK sistemleri seranızda ortam ve kök bölgesi sıcaklıkları, nem, VPD, ışık seviyeleri, CO2 konsantrasyonları ve alt tabaka neminin mükemmel dengesini oluşturmanıza olanak sağlayarak ortamınızı tam kontrol altında tutmanızı sağlar. Son teknoloji sensörler ve akıllı ekipman kontrol stratejileri, başarılı köklendirme, tohum çimlenmesi ve genç bitki gelişimi için mükemmel şartlar yaratmaktadır.