Çözümlerimiz

SERA ISITMA SİSTEMLERİ

Sera kurulacak yerin coğrafi ve meteorolojik durumu incelenerek en yüksek ve en düşük sıcaklık birimlerinin tespiti yapılarak bölgedeki yağış miktarı ,rüzgar hızı ve nem oranının günlük ve saatlik dağılımları hesaplanarak en yüksek ve en iyi verim sağlayacak tam otomatik ve modern sera ısıtma sistemleri tespit ederek size sunmaktayız, Bhk sera taahhüdünü aldığı sera içi ısıtma sistemlerini teknik ekipleri ile birlikte ısı ve kalori hesaplamalarından sonra projelendirerek büyük bir hassasiyet ile kurulum aşamasını tamamlamaktadır

SERA ISITMA SİSTEMERİ
  • TABAN ISITMA
  • OLUK ALTI ISITMA 
  • YAN DUVAR ISITMA 
  • BİTKİ ISITMA 
  • TAVAN ISITMA 
  • FİDE SEHPASI ISITMA 
  • BİTKİ KÖK ISITMA

Isıtma sistemlerimizde bölgesel iklim koşulları ve yetiştirilecek olan bitki türüne göre ısı hesaplamaları ve kazan tercihleri yapılmaktadır.Sistem otomasyon kontrolü ile entegre çalışabilir ve istenilen ısı değerleri sabit derecede kalması sağlanır kullanılan borular 5 yıl garanti kapsamı içindedir.

SERA ISITMA SİSTEMLERİ ALTERNATİFLERİ

KATI YAKIT
DOĞALGAZ
ELEKTRİKLİ ISITMA 
JEOTERMAL ISITMA

SICAK SU KAZANI 

Kazan Tipi: Skoç tipi Üç Geçişli Sıcak su kazanı 
Kapsite: 
Toplam Isı Kapasitesi : 
Baca Çapı ve Yüksekliği : Kazan Kapasitesine uygun olacaktır. 
Kazan Çıkış Boru Çapı : Kazan Kapasitesine uygun olacaktır.

SERA İÇ ISITMA SİSTEMLERİ
BORULAR VE KOLLEKTÖRLER

Kazan dairesinden seranın içindeki her noktaya eşit ısı dağıtımını sağlamak için ana dağıtım boruları kullanılır.

TABAN (RAY) ISITMA SİSTEMİ

51 mm borular özel spot ayakları üstünde yer almaktadır. Borular aynı zamanda kültür işleme ve hasat arabalarının geçiş rayları olarak kullanılmaktadır.

Teknik özellikleri:
Boruların çapı :51 mm 
Boruların kalınlığı :2,5 mm 
Spot ayaklar arası :2,30 m 
Spot ayaklar yüksekliği :11 cm

OLUK ALTI ISITMA SİSTEMİ

Sera da olukların altına konumlandırılmış borular vasıtasıyla çatı ısıtması sağlanarak çatıda oluşabilecek olan karı eriterek çatıdaki kar birikimini engellemektedir.

YAN DUVAR ISITMA

Sera yan duvarlar boyunca konumlandırılan borular aracılığıyla sera iç ortamı ısıtılırken, yan yüzeylerden oluşabilecek ısı kaybını engellenir

BİTKİ ISITMA-TAVAN ISITMA- FİDE SEHPASI ISITMA-BİTKİ KÖK ISITMA

Bitki gelişiminde de sera ısıtma sistemleri kullanılmaktadır.Bu tarz ekstra ısıya ihtiyaç duyan bitkilerin yetiştirildiği alanlar boyunca yerleştirilen borular aracılığı ile gerekli olan ekstra ısıtma sağlanmış olur.