Çözümlerimiz

SERA KAPLAMA MALZEMELERİ

PLASTİK ÖRTÜ (POLYETHLEN)

Ana iskelet yapısı olan sera konstrüksiyonu modern sera sisteminin en önemli aksamıdır, tabi olduğu iklim koşulları bitki ve aksesuar yüklerini taşıyabilmesi ve korozyona karşı yeterli kaplama mukavemetinin olması yatırımınız ve verimli ürün alabilmeniz için çok önemlidir.Kullanılan sera kaplama malzemeleri ile konstrüksiyon yapısı üzerindeki yük miktarı dengelenir.

THERMAL (IR)+EVA :Gündüz güneşin etkisiyle ısınan sera içi sıcaklığının gece daha yavaş soğumasını sağlar böylelikle ısı kaybı minimum seviyede kalır ve ani ısı düşüşlerine ve don tehlikesine karşı koruma sağlar. +1 ile +5 derecede sıcaklık oluşturarak ısıtma sistemi olan seralarda yakıt tasarrufu sağlar, EVA katkısı ise %85 termal etki katkısı sağlar. 

LIGHT DİFFUSER (LD) : Güneşten gelen ışığın sera içerisine girerken kırılmasını sağlar böylelikle bitkilerin birbirini gölgelemesi engellenir, aşırı güneşli havalarda bitkinin güneşten yanması engellenir seranın her bölgesine güneş ışığının eşit dağılması sağlar. 

ANTİ FOG (AF) : Sera içi ile sera dışı arasındaki sıcaklık farkından dolayı bitki ve toprakta oluşan terleme sera örtüsünün iç yüzeyine su damlacıkları şeklinde tutunur, yüzeydeki su taneciklerinin mercek özelliği göstermesinden dolayı içeri giren güneş ışığı bitkilerde yanmaya ve hastalıklara neden olur Anti-fog – Anti-drip katkısı , sera içindeki rutubetin su tanecikleri şeklinde tutunmasına engel olur. 

ANTİMİST : Anti Fog ve Anti Drip katkısının kullanılması halinde yan etki olarak ortaya çıkan sislenme probleminin önlenmesinde kullanılır.

 

KİMYASAL DİRENÇ : Tarımsal kimyasallar, Kükürt ve Klor gibi aktif halojenlere karşı dirençli hale getirir.

PLASTİK KLİPSLERİ
SEKMANLI KLİPS (Dişi) Richel Klips (sekmanlı) Gko Klips

Sekmanlı Erkek Klipsle takım oluşturarak sera naylonunu sera konstrüksiyonuna tutturur. Kırılma ve çatlamaya karşı 1. kalite hammadde kullanılarak imal edilir. Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır co-ex teknolojisi ile üretilmiştir.

SEKMANLI KLİPS (Erkek)

Sekmanlı Klips dişi ile takım oluşturur ve profile sera plastiğini sabitler.

POLİKARBON KAPLAMA

Sera için seçeceğiniz sera kaplama malzemeleri komple polikarbon kaplama veya sadece yan ve alın cepheler polikarbon kaplama çeşitlerimiz opsiyonel olarak sunulmaktadır. Kullandığımız polikarbon özellikleri 6 mm , 8 mm ve 10 mm dir. 2 duvarlı , 3 duvarlı ve 4 duvarlı alternatiflerimiz mevcuttur. Şeffaf, çift taraflı UV katkılı, yüksek ısı yalıtımı, yüksek darbe direnci ve yüksek ışık geçirgenliği ve ısı yalıtımına sahiptir. 

Işık geçirgenliği %80 civarında olup , darbe dayanımı cama göre 80 kat daha dayanıklıdır Kimyasallara, soğuk-sıcak iklim şartlarına, yüksek ısılara ve doluya karşı yüksek mukavemet gösterir. Radyasyon ışınlarını geçirmez, fotosentez etkileri için gerekli olan ışık geçirgenliği sayesinde mahsullerin yanmasına sebep olan UV ışınlarını geçirmez.Bu sera kaplama malzemeleri için çalışma sıcaklığı -40/+120 derece TSE ve CE belgelidir. 10 yıl garantilidir. Polikarbon malzemesinin doğrusal genişleme katsayısı 6.7x10-5m/moC dir. Montaj uygulamamız opsiyonel olarak birleştiricilerde plastik, tek kompenantlı alüminyum ve çift kompenantlı alüminyumdur.

Polikarbon kaplama, gerek dolu yağışı riski olan yerlerde gerekse ısı yalıtımı sağlamadaki katkısıyla seralarda alternatifsiz bir üründür.

CAM SERA

Cam seralarda ürün verimi polikarbon ve polietilene göre daha yüksektir.

En yüksek ışık geçirgenliğine sahip sera kaplama malzemeleri tercih edilecek camın kalitesine göre %86-%94 ışık geçirgenliği sağlanır. Ortalama kullanma süresi 78 yıldır. Cama özel kaplamalar yapılarak ısı geçirgenliği ve dayanıklılık artırılabilmektedir. Uygulanacağı bölgeye göre 3 mm ile 5 mm kalınlık ölçülerinde uygulanmaktadır. Venlo ' ve 'Wide Span' cam seralarımız ile projelerimizi, topraksız tarım üreticilerinin beklentilerinin ötesinde olacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Cam serada ana yapıyı oluşturan parçaların boyutlandırılması ve dizaynı, mühendislerimiz ve mekanik dizayn konusunda uzman personellerimiz tarafından bilgisayar destekli çizim ve hesap programlarıyla, her sera bölgesi için, bölge iklim koşulları dikkate alınarak özel olarak üretilmektedir. Kullanılan cam özellikleri 4-5-6 mm temperli ve tempersiz, ısıl katsayısı normal ve yüksek olarak alternatifler sunmaktayız.