Çözümlerimiz

PERDELEME

Sera da kullanılacak perdeleme sistemleri kış aylarında sera içerisindeki ısınan ve yukarı çıkan havanın mevcut sıcaklığını korumaya yaz aylarında ve güneşli havalarda gölgeleme sağlamaya hizmet eder.

Gölgelendirmenin amacı, sıcaklığın çok olduğu dönemlerde güneş ışınlarının bitkiye zarar vermesini önlemek için sera içerisindeki sıcaklığın düşürülmesidir. Gölgeleme ile sıcaklık düşerken seraya giren ışık miktarıda %50 dolayında yansıtılarak azaltılmaktadır.Opsiyonel olarak push - pull sistem ve halatlı sistemlerimiz mevcuttur

PUSH-PULL SİSTEM

Bu sistem kendinden swich li redüktörlü motorların hareket ettirdiği şaft boruları ve kremayer dişliler aracılığı ile hareket eden mekanizma yapısıdır

HALATLI SİSTEM

Bu sistemde hareket yine motor ve redüktör aracılığı ile olmakta fakat taşıyıcı sistemler boru ve kremayerler dışında çelik halatlar aracılığı ile hareket eden mekanizma yapısıdır.

ISI PERDESİ (TERMAL PERDE)

Orijinal YYPE malzemeden üretilmiştir UV katkısı ile %95 e kadar gölgeleme sunar opsiyonel tercihleri mevcuttur. Isı ve gölge perdesi olarak alüminyum polyester dokuma perdeler kullanılmaktadır. Alüminyum reflektörlü push-pull perde sistemi redüktör motor kramiyer şaft ve alüminyum iletim profilleri ile mekanik veya otomatik olarak açılıp kapanmaktadır.

Bu sistem 320 cm aralıklarla kurulan borular aracılığı ile perde sistemini açar ve kapatır. Sabit ve esnek yapıdadır, kükürt dahil tüm tarım ilaçlarına karşı dayanıklıdır. yüksek derecelerde ısıya dayanıklıdır kullanım ömrü uzundur. Özellikle yaz aylarında ,sera içi sıcaklığı yüksek seviyelere çıkmaktadır bu nedenle perde sistemi sensörler vasıtası ile otomatik olarak devreye girerek gölgeleme sistemi sağlamaktadır. Kış aylarında ise ısı kaybını önlemek için otomatik olarak kapanmaktadır ısı tasarrufu sağlamada çok büyük etkisi vardır.

TERMAL PERDE TEKNİK ÖZELLİKLER
  • PHL 77 : %78 gölgeleme %75 ısı depolama
  • Phormilux: %13 Gölgeleme %45 ısı depolama
  • PH 44: %45 gölgeleme %52 ısı depolama 
  • PH 55: %55 gölgeleme %58 ısı depolama 
  • PH 66: %65 gölgeleme %63 ısı depolama 
  • PH 77: %75 gölgeleme %68 ısı depolama 
  • PH 55 OPEN: %55 gölgeleme %20 ısı depolama 
  • PH 66 OPEN: %65 gölgeleme %25 ısı depolama 
  • PH77 OPEN: %75 gölgeleme %30 ısı depolama
GÖLGELEME FİLESİ

%35 -%55 - %75 - %85 - %95 gölgeleme sıklığına sahiptir. Güneşi belirtilen oranda keser.

UV katkılı olup iç ve dış mekanlar için uygundur. Orijinal ham madde kullanılarak üretim yapıldığından ömrü muadillerine göre daha uzundur. Her alanda eşit gölgeleme yapar.

REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

2 yıl garantilidir, 600 Newton gücündedir, Avrupa standartlarında üretimi yapılıp %100 kalite kontrolüne tabi tutulur.

Redüktör çıkış devri 3/1 dakikadır, Redüktörde 2 si durma kalkma, 2 si emniyet switchi, olmak üzere 4 adet switch bulunmaktadır. Kullanılacak redüktörler ihraç kalitesinde olup TSE belgelidir.

Redüktör gövdeleri GG22-25 malzemeden olup estetiği ve dayanıklılığı ön plana çıkaracak şekilde dizayn edilmiştir.

Redüktör çıkış mili 1040-1050(SAE) kalite malzemeden imal edilmiş ve geçme toleransları normlara göre belirlenmiştir.

Rulman ve yatak seçimlerinde uzun ömürlü ve dayanıklı olması göz önünde tutulmuştur.

Motor 0,55 kw 380 V
Devir 0,3 d/d -800 d/d