Çözümlerimiz

SERA SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Seraların soğuk mevsimlerde ısıtılmasına karşılık, sıcak mevsimlerde de soğutulması gerekir.

Soğuk ve serin mevsimlerde sera içinde oluşan yüksek ısı birikimi havalandırmayla önlenebilir. Ülkemizin özellikle güney bölgelerinde kısa bir ısıtma süresinden sonra hava sıcaklığı artar.Bu dönemde, sera içi sıcaklığının bitki gelişmesine olumsuz etkisi olabilir.

Özellikle yazın yetiştiricilik yapılan seralarda güneş ışıklarının etkisiyle, sera içi sıcaklığı dış hava sıcaklığından 5-10 ‘c daha yüksek olabilir. Bu durum, bitkilerdeki özümlemenin azalmasına ve durmasına neden olabilir.

EGZOST FANI

Çoğunlukla sıcak bölgelerdeki seraların, fide seralarının, tropikal bitkilerin yetiştirciliğinde kullanılan soğutma amaçlı sistemlerdir.

Emiş Kapasitesi :55.800 m3/h 
Ölçü : 153x153x40 cm 325 dv./dak. 1500 w 3 faz-380 v

SELÜLOZÜK PAD

Bu tarz sera soğutma sistemleri seranın kuzey duvarlarına monte edilmektedir, içerisinde dolaşan su sirkülasyonu ve egzost fanlarının oluşturduğu nem sayesinde sera içinde 10 dereceye kadar varan soğutma sağlanmaktadır.

Basit olarak ıslanabilirlik ve sağlamlık sağlayan kimyasal madde emdirilmiş selülozik kağıttır.

Dalgalı ve çapraz kanallı yapısı yüzey alanını genişleterek havanın su ile temasını kolaylaştırarak minimum hava direnci oluşmasını sağlar.

Endüstriyel uygulamalarda tercih edilir.

HİJYEN VE DAYANIKLILIK

Boşaltma sonrası herhangi bir su kalıntısını önlemek için paslanmaz çelik tava dizayn edilmiştir ,minimum su tüketimi ve koruma sağlar. Akış ölçer ve düzenleme valfi kullanıldığı için su verimli tüketilir.Minerallerin paneli bloke etmesini önlemek için gereken miktarda drenaj yapılır,bu malzeme inorganik yapıda ve yanmaz özellikte olup koku oluşumunu engeller.Dalgalı ve çapraz kanallı yapısı ile düşük basınç düşüşünde optimum performans sağlamak için dizayn edilmiştir.Bu pedler aynı zamanda düşük oranda gümüş iyonu içererek mantar oluşumunu ve suda tortu oluşumunu engelleyerek pedlerin temiz kalmasını sağlar ve konfor uygulamalarında kullanılır

Tüm pedler paslanmaz sac ile çerçevelenmiş olup sulama sistemi ile birlikte monteli olarak üretilir.Servis bakımı için pedler sulama ünitesinde kolayca çıkarılabilir ve geri takılabilir.